Nowinki z Bajkowej Krainy Listopad/Grudzień

Nowiny z Bajkowej Krainy

Po krótkiej przerwie, wracamy do Was z podwójną dawką przedszkolnych nowin. Dla tych, którzy jeszcze nas nie kojarzą, spieszę z szybciutkim wyjaśnieniem. Jesteśmy Przedszkolem Nr 2, mieszczącym się przy ul Powstańców Wielkopolskich 28 C w Kostrzynie, które funkcjonuje w naszej gminie od trzech lat.  Staramy się, aby dzieci czuły się u nas jak w domu, i zdobywały wiedzę w ciekawy dla nich sposób, nie zapominając o dużej dawce codziennej zabawy.

Wracając do tematu…   Chcecie wiedzieć co działo się u nas w listopadzie i grudniu? Usiądźcie więc wygodnie i przeczytajcie ten artykuł, żeby być na bieżąco.

Listopad to okres w którym m.in.  kształtowaliśmy poczucie patriotyzmu i przywiązania do rodzinnego kraju. Jednak nie tylko na tym opierał się cały miesiąc.

– 03 listopada odbyło się cykliczne spotkanie z Panią pielęgniarką, która przedstawiła nam osiem kroków do zdrowia psychicznego

– 07 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia odwiedziła nas Pani Anna Nowacka z Biblioteki Publicznej w Kostrzynie, która podczas spotkania z dziećmi przeczytała jedną z wielu przygód Elmera- słonia w kratkę. Pani Ania pomogła nam również w wyborze najlepszych prac dostarczonych do przedszkola, na wcześniej zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z baśni”. Wszystkim uczestnikom, za zaangażowanie, oraz kreatywność należały się ogromne brawa. Mimo ogromnego dylematu, i chwil zawahania, wybrano ostatecznie zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce: Igor z grupy „Kotki”

II miejsce: Zosia z grupy „Kotki”

III miejsce Pola z grupy „Myszki”

Pani Ani, dziękujemy za obecność, oraz wsparcie w wyborze najbardziej pomysłowych prac, a wszystkie dzieci wraz z rodzicami, zachęcamy aby odwiedziły Panią Anię w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn, przy ul Poznańskiej 24. Gwarantuję, że czeka tam na Was masa ciekawych książek.

– 08 listopada, już po raz trzeci odwiedził nas Pan Paweł z Akademii Małego Kuchcika, i jak zwykle stanął na wysokości zadania. Pod jego czujnym okiem dzieci przygotowały przepyszną, pachnącą w całym przedszkolu pizzę, którą później przedszkolaki mogły zjeść. To co nie zmieściło się w brzuszkach, dzieci mogły zabrać do domu. Uwierzcie lub nie…. tak pyszną pizzę serwowała tego dnia tylko Bajkowa Kraina.

– 10 listopada w każdej z grup obchodzono Święto Niepodległości. Dzieci z zerówki wraz z Paniami odśpiewały Hymn Polski, biorąc przy okazji udział w akcji #SzkołaDoHymnu. Nagranie śpiewających dzieci znajdziecie Państwo na naszym profilu na Facebook ’u

– 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło wesołych śpiewów i zabaw związanych z pluszowym misiem.

– 25 listopada odwiedził nas Teatr Kurtynka, prezentując dzieciom spektakl pt. „Piękna nasza Polska cała”. Dzieci mogły się dowiedzieć, że nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać, żeby odkryć ciekawe miejsca. Dzięki przygodom małej dziewczynki, wspaniałego orła, oraz zabawnych koziołków, mogliśmy się przekonać, jaki mamy cudowny kraj, i jak wiele pięknych miejsc na nas czeka. 

– Na przełomie listopada i grudnia strażacy z OSP Komorniki, umożliwili nam włączenie się do akcji „Wielkopolska Paka od Strażaka”, podczas której prowadziliśmy zbiórkę nowych zabawek, przyborów szkolnych i plastycznych a także gier dla dzieci spędzających czas Świąt Bożego Narodzenia w szpitalu. Drodzy Rodzice, z tego miejsca dziękujemy za zaangażowanie, i jesteśmy przekonani, że upominki od Was wywołały uśmiechy na buźkach szpitalnych pacjentów.

Tym oto sposobem, na horyzoncie pojawił się grudzień, ale nasze przedszkole nie zwalnia tempa. Nowy miesiąc rozpoczęliśmy na pełnych obrotach, i to w świątecznym nastroju.  Już w pierwszych dniach w przedszkolu pojawiły się świąteczne dekoracje, oraz ogromne choinki, które dzieci przystrajały bombkami. W salach i na korytarzach królowały kolędy i świąteczne utwory, a wtórował im roznoszący się cudowny zapach pierniczków, które dzieci piekły wraz ze swoimi Ciociami. Chcecie więcej? Proszę bardzo:

– 02 grudnia, grupa Misie nocowała w przedszkolu, ale zanim dzieci położyły się spać, miały kilka zadań do wykonania: napisać list do Św. Mikołaja, ubrać grupową choinkę, upiec pierniczki, wyczyścić buty, i wykonać świąteczny trening. Nie zabrakło też świątecznego seansu kinowego.  Grudniowe nocowanki stały się już naszą coroczną tradycją, w której uczestniczą zerówkowicze.

– 06 grudnia to oczywiście Mikołajki.  Już od rana w każdej sali trwały przygotowania- zajęcia dydaktyczne o mikołajowej tematyce, prace plastyczne, zabawy ruchowe, i czyszczenie obuwia, po którym nastąpiło wielkie oczekiwanie. Jak się okazało Mikołaj nie zawiódł i wszystkie dzieci znalazły w swoich bucikach upominki.

– 09 grudnia, w ramach nagrody za zaangażowanie w akcję Zdrowo i Sportowo, Bajkową Krainę odwiedził trener Paweł Pyś, który poprzez zabawę, zadbał o kondycję fizyczną naszych przedszkolaków

– W połowie grudnia, sześć naszych grup udało się do Gościńca Marzymięta na świąteczne warsztaty, które poprowadziła Kraina Animacji. Podczas warsztatów dzieci wykonywały piękne dekoracje, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz terenowych, ale także spotkały się ze Świętym Mikołajem, któremu mogły opowiedzieć o swoich marzeniach. Na dzieci czekały również: pyszna gorąca czekolada, wata cukrowa, a także spotkanie z alpakami, które przedszkolaki mogły pogłaskać, a także nakarmić. Wrażeń było co niemiara.

– Również w połowie grudnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych, aby po pierwsze: zaprezentować świąteczne wiersze, piosenki, oraz tańce, które dotychczas ćwiczyły ze swoimi Ciociami, a po drugie: aby wspólnie przygotować świąteczne dekoracje do swoich domów.

– 16 grudnia jak co miesiąc gościliśmy Teatr Kurtynka, z którym przenieśliśmy się na Antarktydę. Tam poznaliśmy parę rezolutnych i wesołych pingwinków, które chciały aby święta trwały cały rok.

– W grudniu zarówno dzieci jak i kadra nagrały swoją pierwszą muzyczną płytę. Do jej powstania przyczyniło się wiele osób, którym serdecznie dziękujemy: Sylwia Kocińska- nasza przedszkolna Ciocia od rytmiki, Sebastian Galus- aranżacje, oraz Marcin „Mały” Górny – nagrania, Bajkowa Kraina- śpiew. Bez Was nie mielibyśmy tak wspaniałej pamiątki. Dziękujemy!

– Zwieńczeniem świątecznych przygotowań była przedszkolna Wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Na początek całe przedszkole obejrzało wspaniałe przedstawienie przygotowane przez zerówkowiczów, po czym każda grupa udała się do swojej sali, aby oczekiwać na spotkanie z Gwiazdorem. Na koniec dzieci, zjadły uroczysty wigilijny obiad.

W ten oto sposób zakończył się kalendarzowy rok 2022 w Bajkowej Krainie. Co przyniesie kolejny? Już teraz wiemy, że czeka na nas mnóstwo przygód i dobrej zabawy. Chcecie dowiedzieć się o nas więcej i być na bieżąco? Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/BajkowaKrainaKostrzyn

A już teraz, wszystkim czytelnikom miesięcznika Kostrzyńskiego ABC życzymy dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności w rozpoczynającym się 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *